MOBIZEN REKLAMSIZ EKRAN KAYIT PROGRAMI

E-iş
DİKEY e-iş ve DİKEY e-ticaret NEDİR?
Nisan 1, 2020
Contact Form 7 iletisim formu İletişim Sayfası
İLETİŞİM SAYFASI OLUŞTURMA VE CONTACT FORM-7 İLETİŞİM FORMU EKLENTİSİNİN KURULUMU
Nisan 5, 2020
Show all

MOBIZEN REKLAMSIZ EKRAN KAYIT PROGRAMI

mobizen

MOBIZEN ekran kaydedici program ile kolay bir şekilde reklamsız kayıt nasıl yapabileceğinizi Teknosea Bilişim olarak detaylı bir şekilde anlatacağız. Günümüzde birçok kişi cep telefonlarında ekran kaydı yapmak istiyor ancak indirilen mobil ekran kaydedicilerin ücretsiz sürümlerinde kayıt ekranında, mobil uygulamaların reklamı çıkıyor ve bu husus bazılarımızı gerçekten çok rahatsız ediyor.

Değerli arkadaşlar herzaman ki gibi yazımızda reklam söz konusu değildir, bildiğiniz reklamsız çalışan herhangibir mobil ekran kaydedici varsa yorumlarda paylaşırsanız Teknosea Bilişim olarak çok memnun oluruz.

MOBIZEN UYGULAMASININ İNDİRİLMESİ

Öncelikle Google Play Store’dan MOBIZEN uygulamasını indiriyoruz. Uygulama bende yüklü olduğu için google play’e mobizen yazdığımda aşağıdaki ekran geliyor, siz aşağıdaki kısımda görünen uygulamayı indireceksiniz.

 MOBIZEN Google Play Yükleme Ekranı
MOBIZEN Google Play Yükleme Ekranı

Dikkat ederseniz uygulamanın kullanıcı sayısı 100 milyondan fazla, yorum sayısı bile 2 milyon, bu rakamlar uygulamanın ne kadar kullanışlı ve tercih edildiğinin farklı bir göstergesidir. Konumuza devam edelim.

mobizen reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım MOBIZEN Yorum ve İndirme Miktarı
MOBIZEN Yorum ve İndirme Miktarı

MOBIZEN ekran kaydetme uygulamasını indirdikten sonra aşağıdaki kısımda görüldüğü üzere bir kısayol penceresi açılacaktır. Uygulamanın tüm kayıt ve ayar menülerine bu kısımdan erişebilirsiniz.

mobizen reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım  Ekran Kaydedici Kısayol Pop-up'ı
Ekran Kaydedici Kısayol Pop-up’ı

kısayol penceresine girince yandaki gibi bir bölüm açılacaktır, burada resimlerinden de anlaşılacağı üzere kamera sekmesi ekran kaydını başlatmakta, fotoğraf makinesi sekmesi screenshot almamızı sağlamaktadır. Bu kısımlar uygulamanın kullanımına ilişkinken üçüncü seçenek olan kareli bölüm uygulamamızın ayarlarını yaptığımız kısımdır.

 Kısayol Menüsü mobizen reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım Kısayol Menüsü
Kısayol Menüsü

öncelikle test amaçlı uygulamanın yüklendiği gibi kayıt yapalım ve ekran kayıtlarımızda nasıl bir reklam çıktığını görelim. Kamera/Kayıt sekmesine tıklıyorum ve kayıt esnasında screenshot alıyorum. Aldığım ekran görüntüsü alt kısımdadır, görüldüğü üzere ekranın alt kısmında “recorded by mobizen” reklamı çıkmaktadır. Eğer uygulamamızda herhangi bir ayar yapmazsak tüm kayıtlarımızda bu reklam çıkacaktır.

mobizen reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım  Mobilde Ekran Kaydı Esnasında Çıkan Reklam  Mobilde Ekran Kaydı Esnasında Çıkan Reklam
Mobilde Ekran Kaydı Esnasında Çıkan Reklam

EKRAN KAYDEDİCİDE REKLAMI KALDIRMA

Değerli arkadaşlar ekran kaydında ki reklamı kaldırma zamanı geldi, bir önce ki bölümde belirttiğim üçüncü seçenek olan kareli kısma giriyorsunuz ve daha sonra aşağıda ki kısımda belirtilen çark/ayarlar menüsüne giriyorsunuz. Müteakiben yine aşağıda ki ekran görüntüsünde belirttiğim “Temiz Kayıt Modu” seçeneğinde ki “engelli” yazan kısmı tıklıyorsunuz.

reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım  Reklamın Temizlendiği Kısım
Reklamın Temizlendiği Kısım

Karşınıza aşağıda ki menü açılacak ve bu menüden tıpkı benim yaptığım gibi “Temiz kayıt modu”nu etkin hale getiriyorsunuz.

reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım   Temiz Kayıt Modu
Temiz Kayıt Modu

Bu işlemi yaptıktan sonra göreceksiniz ki yeni yapacağınız kayıtlarda kaydın mobizen tarafından yapıldığına ilişkin herhangi bir reklam yazısı çıkmayacaktır.

reklamsız ekran kayıt programı, bilişim, teknoseea bilişim, web tasarım   Mobilde Ekran Kaydı Esnasında Reklam Temizlendi
Muhammet Karaaslan
Muhammet Karaaslan
1989 İstanbul Doğumlu. Elektronik M.Y.O, İşletme Fakültesi ve Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Mezunu. Teknosea Bilişim'de Yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir