İstanbul ’da Web Tasarım Fiyatları Nedir ?

Önbellekleme Eklentisi WP Fastest – WordPress
Nisan 10, 2020
Show all

İstanbul ’da Web Tasarım Fiyatları Nedir ?

İstanbul 'da Web Tasarım Fiyatları Kapak

İstanbul ’da Web Tasarım Fiyatları yapmış olduğumuz iş nedeniyle devamlı olarak takip ettiğimiz bir husustur. Evet günümüz dünyasında en büyük reklam platformu internettir. Türkiye’de durum farklı değildir, 82 milyonluk ülke nüfusumuzun 54,4 milyonu internet kullanmaktadır. Bu rakamlar dahi internetin önemini anlatmaya yetmektedir. Peki hal böyleyken internetin nimetlerinden faydalanmamak olmaz dediniz ve firmanızı dijital dünya’da temsil edecek bir web sitesi yaptırmak istediniz ve güvenilir profesyonel bir Web Tasarım Ajansı aramaya başladınız. Tabi ki sizin için en önemli unsurlardan bir tanesi web tasarım işi için ne kadar ücret ödeyeceğiniz, tüm hikaye burada başlıyor…


Web Tasarım Fiyatları ‘nı Etkileyen Hususlar Nelerdir?

İstanbul ’da Web Tasarım Fiyatları 499 – 5.000 TL arasında değişebilmektedir. Peki bu makas neden bu kadar açık? Evet Web Tasarım Ücretleri ‘ni etkileyen çok fazla faktör var, burada önemli olan talep ettiğiniz web sitesi ‘nin özellikleridir.

*İstediğiniz site E-Ticaret sitesi mi Kurumsal Web Sitesi mi?

*Standart bir şablon mu istiyorsunuz yoksa özelleştirilmiş çok sayıda sayfa ve yazılımlar mı talep ediyorsunuz?

*SSL (Secure Sockets Layer) talebiniz var mı? (Godaddy: 183 tl)

*Kurumsal E-Posta Adresi sayısı,

*Girilecek resim ve ürün sayısı,

*Kullanılan Hosting (Godaddy En Düşük Paket: 155 tl). Web Siteleri için hız dahil birçok konuda Hosting(Sunucu) çok önemlidir,

*Alan Adı (25 TL),

*Tema (farklı web tasarım örnekleri mevcuttur,  ortalama kalitede SEO ve Mobil Uyumlu bir tema yaklaşık 59 Dolar = 395 TL). Web Tasarım Ajanslarının neredeyse tamamı ücretli veya ücretsiz bir şekilde temin ettikleri temaları kullanmaktadırlar. Tabi ki en sağlıklı olanı dünya’da çok sayıda şirketin kullandığı temaları kullanmaktadır. Şunu unutmayalım, hiçbir web tasarım ajansı veya freelancer her müşterisi için sıfırdan ayrı bir web sitesi kodlamaz. Web tasarım programları, wordpress veya php kodlamaları ile yapılan tüm siteler için bu husus geçerlidir ki wordpress kodları php yazılım dili ile yazılmıştır. Bunun aksini kimse iddia edemez, “bizim sitemiz php ile kodlanmıştır, hazır site değildir” cümlesi algı yönetimidir. Bir web sitesi hangi platformda tasarlanırsa tasarlansın müşterinin istediği spesifik talepler dışında genel kod yapısı neredeyse tüm siteler için ortak kullanılır. Bu durum çok normaldir müşteri açısından herhangi bir sakıncası veya zararı yoktur, burada dikkat edilmesi gereken önemli husus, tasarlanan sitenin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığıdır.

*Kullanıcıya hitap eden kullanıcı dostu bir tasarım yapılmalı, firmanızın faaliyet alanını ve hizmetlerini açık bir dille ifade eden ana sayfa, kaliteli bir iletişim sayfası, firmanızı tanıtan iyi bir hakkımızda sayfası ve taleplere göre ürünler, galeri vb. sayfalar özenle hazırlanmalıdır. Sosyal medya hesaplarınızın sitenize entegre edilmesi, adresinizin google haritalarla sunulması, kullanıcıyı etkileyen footer ve akıcı bir sayfa yapısı gibi birçok husus sitenin kalitesini tasarımsal olarak belirlese de sitenin kod yapısı da çok önemlidir. Kod yapısı sitenin hızını ve SEO gibi birçok hususu çok fazla etkilemektedir. İşin teknik kısmı seçmiş olduğunuz Web Tasarımcınızın kalitesi ve güvenilirliği ile alakalıdır. İstemeniz durumunda yukarıda ki kısımda belirttiğim temel maaliyetlerle, SSL almadan ve ücretsiz bir tema kullanarak 200 TL’ye kendiniz de bir web sitesi tasarlayabilirsiniz. Bu konuda ileri ki dönemde bir web tasarım eğitim  kursu videosu çekeceğim, yotube kanalımı takip edebilirsiniz ama ne kadar kurumsal ve kullanışlı bir ürün çıkarırsınız takdir sizindir. Bir web sitesinin en az ne kadar maaliyetle yapılabileceğine ilişkin ekran görüntüsünü aşağıda ki ekran görüntüsü ile sizlere sundum.

İstanbul ’da Web Tasarım Fiyatları
Godaddy Ürün Alım Ekran Görüntüsü

Bu ücrete tema maaliyetinizi de eklemeniz durumunda hiçbir işlem dahi yapmadan 400 + 395 = 795 tl’lik maliyetiniz olacaktır. Özetle 500 TL’ye kaliteli bir web sitesi yapılması pek mümkün görünmüyor.


Web Sitesi Tasarlatırken Nelere Dikkat Edilmeli?

a. Kurumsal ve Güvenilir Bir Firma İle Çalışılmalıdır:

– İhtiyacınız olduğunda ulaşabileceğiniz bir webmaster sizi her zaman rahatlatacaktır. Emin olun mevcut iş yoğunluğunuzun yanısıra hiç bilmediğiniz bir iş olan web sitesi problemleri ile uğraşmak ve buna zaman ayırmak istemezsiniz.

-Güven çok önemlidir, güvenilir ve sizi asla mağdur etmeyecek bir Web Tasarım firması ile çalışmalısınız, birçok işletme Web Sitesi yaptırırken mağdur duruma düşmüştür. Bu konuda çok sayıda hikaye ile karşılaştık.

-Fatura kestirmeyecekseniz dahi fatura kesebilecek adresi belli bir firma ile çalışmanız her zaman size daha fazla güven verecektir.

-Tanıdığınız iyi bir referansı olan firmalar sizin için daha güvenli olacaktır. Unutmayın gözardı ettiğiniz küçük hususlar daha sonra canınızı sıkabilir. Web Tasarım işinde güven esastır. Kaliteli bir web tasarım firması, kendisinden kaynaklı bir sorun olması durumunda gerekirse ücret iadesi yapabilecek güvenceyi verebilmelidir.

b. Ödemenin tamamı peşin olarak yapılmamalı, ön ödeme olarak ücretin belli bir oranı verilmelidir. Teknosea Web Tasarım olarak biz, tüm ücretin üçte birini ön ödeme olarak almaktayız. Kalan ücret işin tamamiyle teslim edilmesinden ve müşterinin olur vermesinden sonra alınmaktadır.

c. Web tasarımcınızla konuştuğunuz tüm detaylar yazılı olarak kayıt altına alınmalıdır, bu husus konuşulan tüm hususların 10-15 gün sonra unutulmaması açısından her iki taraf için de önemlidir.

ç. Mümkünse uzun vadeli çalışabileceğiniz bir web tasarım firması ile çalışın. Ayrıca web sitenizin bir sonra ki yılda ne kadar maaliyeti olacağını da web tasarımcınızla konuşun.

d. Web Tasarımcınızı seçtikten sonra ona güvenin çünkü o artık sizin internet mecrasında ki yüzünüz olacaktır.

Evet İstanbul ’da Web Tasarım Ücretleri her ne kadar 499 – 5.000 TL arasında değişse de siz 200 TL’ye de bir web sitesi kurabilirsiniz. Ücretin belirlenmesinde ki esas husus sunulan hizmetin kalitesidir. Kalitenin temini de güvendir. Teknosea Web Tasarım olarak sizlere ücretsiz bilgi vermekten memnuniyet duyarız, her türlü sorunuz için Sosyal Medya hesaplarımızdan, Whatsapp hattımızdan, iletişim formu eklentimizden ya da iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Muhammet Karaaslan
Muhammet Karaaslan
1989 İstanbul Doğumlu. Elektronik M.Y.O, İşletme Fakültesi ve Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Mezunu. Teknosea Bilişim'de Yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir